ARNHEM – In de Paasbergflat in Arnhem is vrijdagavond rond 22.30 uur een uitslaande brand uitgebroken. De brandweer rukte met veel materieel uit en had het vuur kort na middernacht onder controle. Het gebouw was diezelfde ochtend ontruimd.
Flat ontruimd vanwege onveiligheid en overlast
De gemeente Arnhem besloot tot de ontruiming vanwege een onveilige situatie en overlast. In de flat verbleven krakers, antikraakbewoners en dak- en thuisloze mensen.
De politieontruiming verliep aanvankelijk rustig. Later gebruikten agenten stormrammen om deuren open te breken en barricades te verwijderen. Vervolgens werden ramen dichtgetimmerd. Bewoners hadden aangekondigd die avond terug te zullen keren.
Eén persoon aangetroffen tijdens brand
Tijdens de bestrijding van de brand trof de brandweer één persoon in het gebouw aan. Het is vooralsnog onduidelijk of deze persoon iets met het ontstaan van de brand te maken heeft.

9.8 ℃











































