ARNHEM - Op Zaterdag 4 april verandert de Koepelgevangenis in Arnhem opnieuw in een bijzondere concertlocatie. Verspreid over de dag vinden drie Stellae ligconcerten plaats, waarbij bezoekers niet op stoelen zitten, maar liggend luisteren vanaf hun eigen matje of luchtbed. Op het programma staat onder meer een unieke primeur: een ligconcert geïnspireerd op de Matthäus-Passion. In combinatie met de monumentale setting en de periode rond Pasen ontstaat een ervaring die draait om rust, aandacht en beleving.

De Koepelgevangenis, een rijksmonument uit 1886, wordt tegenwoordig gebruikt voor evenementen en culturele activiteiten. Het ronde gebouw met zijn hoge koepel en karakteristieke architectuur staat bekend om zijn bijzondere akoestiek. De ruimte geeft de muziek een eigen gelaagdheid en laat klanken op een unieke manier door het gebouw bewegen.

Paas 3-luik

Het programma vormt een muzikaal drieluik, passend bij de sfeer van Pasen:

14.00 uur – Einaudi & Beyond on Harp
Een verstild openingsconcert waarin de muziek van Ludovico Einaudi en verwante componisten centraal staat, uitgevoerd door harpiste Inge Louisa.

17.00 uur – Matthäus Passion
Een bijzondere primeur: voor het eerst brengt Theaterkantoor een concert geïnspireerd op de Matthäus-Passion. In deze instrumentale en ingetogen uitvoering, die speciaal voor deze gelegenheid is gearrangeerd, wordt de kern van Bachs meesterwerk op een nieuwe manier beleefd. Uitgevoerd door concertpianist Bernd van den Bos en het strijkkwartet MediaStrings, onder leiding van Róbert Bába.

20.30 uur – Easter with Einaudi
Een sfeervol avondconcert waarin de muziek van Einaudi een warme, meditatieve lading krijgt. Uitgevoerd door concertpianist Bernd van den Bos en zijn cellist.

Praktische informatie

De Stellae ligconcerten vinden plaats op zaterdag 4 april in de Koepelgevangenis van Arnhem. De zaal opent 45 minuten voor aanvang. Bezoekers nemen zelf een matje of luchtbed mee; een dekentje wordt aangeraden. Tickets zijn verkrijgbaar vanaf €35 (kinderen €25) via www.theaterkantoor.nl.

Over Theaterkantoor

Theaterkantoor organiseert sinds 2015 (lig)concerten op unieke locaties in Nederland en heeft inmiddels tienduizenden bezoekers getrokken. Zo waren zij bijvoorbeeld al te gast in Radio Kootwijk, het Scheepvaartsmuseum in Amsterdam, de Martinikerk in Groningen en de Post op de Neude in Utrecht. Door klassieke en moderne muziek samen te brengen in deze indrukwekkende decors, creëren ze onvergetelijke concertbelevingen.