ARNHEM - KPN is bijna klaar met de aanleg van het glasvezelnetwerk in het centrum van Arnhem. KPN verwacht eind 2025 de laatste woningen aan te sluiten. In totaal zijn er dan 9.500 woningen in Arnhem centrum voorbereid op het grootste open glasvezelnetwerk van Nederland. KPN deed dit in goede samenwerking met de gemeente Arnhem en aannemer Hanab.
KPN begon in 2021 met de aanleg van glasvezel. De werkzaamheden zijn uitgevoerd door de aannemer Hanab (voorheen Volker Wessels Telecom).
Monique Veldman, KPN-gebiedscoördinator: "De uitrol van glasvezel in het centrum van Arnhem was een uitdagend traject. We werkten nauw samen met de gemeente Arnhem en aannemer Hanab, en stemden voortdurend met elkaar af. In totaal legden we in Arnhem 350 kilometer glasvezelkabel aan. Daarmee is glasvezel nu beschikbaar voor alle inwoners van het centrum."
Kabel van buiten naar binnen
In de straten van het centrum van Arnhem monteerde KPN bij alle huizen een glasvezelaansluiting. Als een bewoner een KPN-glasvezelabonnement afsluit, wordt de glasvezel binnen aangelegd. Een KPN-monteur brengt dan de glasvezelaansluiting (het oranje sprietje) van buiten naar binnen door ondergronds een gat in de buitenmuur te boren. Achteraf wordt het weer netjes dichtgemaakt. Vervolgens plaatst de monteur een universele aansluiting. Bewoners kunnen zelf kiezen bij welke internetprovider ze een abonnement afsluiten.
Toekomstbestendig internet
Glasvezel heeft een grote impact op onze wereld, nu en in de toekomst. Door het toegenomen datagebruik en de vele slimme apparaten die we dagelijks gebruiken, in combinatie met het verouderde kopernetwerk, is het glasvezelnetwerk van KPN voor Arnhem een garantie om ook in de toekomst gebruik te maken van het beste internet.
Over KPN
KPN vervangt in heel Nederland het kopernetwerk door glasvezel. Zo krijgt iedere straat een upgrade naar sneller internet. KPN heeft een open netwerk waarop meerdere providers hun diensten aanbieden.