Geweld tegen politie
Nadat het duel tussen SC Cambuur en Vitesse was stilgelegd en gestaakt wegens ongeregeldheden, zochten voetbalsupporters van Cambuur buiten het stadion de confrontatie met de politie. Zo werden politieagenten bekogeld met vuurwerk, stenen en fietsen. Ook is een politieauto belaagd en vernield. Daarnaast zochten supporters van Cambuur de confrontatie met de supporters van Vitesse. Zij werden onder meer bekogeld met stenen. Bij die confrontatie tussen beide supportersgroepen raakte één persoon gewond. Deze persoon is overgebracht naar het ziekenhuis.Charges
De groep is herhaaldelijk gevorderd te vertrekken. Door de politie en ME zijn charges uitgevoerd om de groep Cambuur-supporters weg te drijven bij het stadion vandaan. De politie heeft hierbij geweld moeten gebruiken.De prioriteit en focus van de politie lag op het herstellen van de openbare orde. Het gedrag van deze groep supporters is volstrekt ontoelaatbaar. Ook is er binnenin het stadion met vuurwerk gegooid door supporters van Vitesse richting een thuisvak.
Onderzoek
De politie doet onderzoek naar wie bij de ongeregeldheden binnen en buiten het stadion betrokken zijn geweest. Hierin trekt de politie samen op met SC Cambuur. Dit gebeurt onder meer door het bekijken van camerabeelden. Na de wedstrijd zijn fakkels en materialen om zwaar vuurwerk af te vuren in beslaggenomen door de politie.Getuigenoproep
Was jij getuige van deze ongeregeldheden of weet jij wie hierbij betrokken zijn? Heb jij beelden waarop de ongeregeldheden te zien zijn? Neem dan contact op met de politie via 0900-8844 of via het tipformulier onderaan deze pagina. Doe je dit liever anoniem? Neem dan contact op met M via 0800-7000.
13.9 ℃





































